2021. június 13., vasárnap

Miért kell megcsípni az uborkát és hogyan kell jól csinálni

Május 26
Megértjük az uborka koronájának és oldalsó hajtásainak megszorításának minden bonyodalmát.
Sok kertész már elkezdte az uborkát állandó helyre ültetni. Valaki ezt palántákon keresztül teszi, valaki azonnal magokat vet szabad földbe. Általában mindenki úgy cselekszik, ahogy neki tetszik.
Az uborkák ültetésének módjától függetlenül azonban előbb-utóbb a kertészek szembesülnek az uborka kialakulásának kérdésével. És természetesen a vita fő témája az, hogy egyáltalán szükséges-e uborkát formázni és csipegetni.
Mikor kell megcsípni az uborka tetejét
Sok kertész azt tanácsolja, hogy a fiatal uborka koronáját megszorítsa (eltávolítsa). Valójában azonban nem minden uborkának van szüksége erre. Legtöbbjük jól növekszik és gyümölcsöt hoz ezen eljárás nélkül.
Csak két oka van annak, amiért érdemes megszorítani a koronát:
Pusztaság. A csipkedés nagyszerű, ha az uborka többnyire kopár és nem nővirágot hoz (a szár és a virág között apró uborka van). Csípés után az oldalhajtások növekedéssé nőnek, amelyeken nőivarú virágok képződnek. Ennek eredményeként minimum kopár virág lesz.
Többszárú termesztés. Megcsípése után az uborka aktívan kezd kialakulni oldalhajtásokat. Ezért, ha az uborkát több szárban szeretné termeszteni, megcsípheti őket. De jobb, ha nem hagy több mint 2 aktív hajtást, különben a növények nagyon kimerülnek és kevesebb gyümölcsöt teremnek.
Mikor kell megcsípni az oldalhajtásokat
De az oldalsó hajtásoknak mindenképpen meg kell csípniük. Ha nem kontrollálja a növekedésüket, akkor a növény nagyon gyorsan kimerül. Egyszerűen nincs elegendő tápláléka és vitalitása ahhoz, hogy ilyen sok petefészket és szárat képezzen.
Ezért, ha az uborka termését a lehető legjobban meg akarja hosszabbítani, és ugyanakkor gyönyörű és nagy gyümölcsöket szeretne kapni, akkor mindenképpen ellenőrizze növekedésüket: az uborkát legfeljebb 1-2 száron termelje, és a maradékot távolítsa el. lő.
Az uborkák csipkedése: a fő szabályok
Az uborka csipkedésénél számos fő alapelvet kell betartani:
Megcsípheti (eltávolíthatja) a koronát több valódi levél kialakulása után. Ez a legjobb a harmadik vagy a negyedik lapon. Ebben a korban csak fokozatosan virágzani kezdenek, és kiderül, hogy a kopár virágok uralkodnak-e vagy sem.
Az oldalhajtásokat többféleképpen is megcsípheti: vagy eltávolítja az összes oldalhajtást (nem hagyva lehetőséget a petefészkek és levelek kifejlődésére rajtuk), vagy 2-3 igaz levél kialakulása után (úgy, hogy egy kis termést összegyűjtsön a őket). Az első módszer sokkal egyszerűbb, mivel ebben az esetben az uborkáknak nem lesz szükségük fokozott takarmányozásra a nagy betakarításhoz, és kevesebb a növénykimerülés veszélye. Ha nincs sok tapasztalata az uborka termesztésében, akkor jobb, ha csak 1 fő szárat tesz és eltávolítja az összes mellékhajtást.
Csípési módszer. Ne végezze ezt az eljárást puszta kézzel. Ügyeljen arra, hogy ollót vagy metszőollót használjon. A sima vágás sokkal gyorsabban gyógyul, ami azt jelenti, hogy kisebb lesz a növényi fertőzés veszélye ezen a seben keresztül.
Csípés és öntözés. Az öntözés után ne csípje meg az uborkát, és ne csípje be azonnal. Öntözéskor a nedvesség aktívan keringeni kezd a növényeken, így a seb szárításának folyamata hosszú időt vehet igénybe.