2021. június 15., kedd

A málna virágzik és köti a bogyókat: most mit kell etetni, hogy a bogyók nagyok és édesek legyenek?

Június 10
Imádom a málnámat. Nagy, édes, lédús. Ugyanazt akarja? Aztán ne felejtsük el etetni a közeljövőben, amikor még virágzik, és bogyókat kezd kialakítani. Itt az ideje, hogy az első és talán a legfontosabb etetést elköltsük.
Most nem lehet megközelíteni a bokrokat: méhek nyüzsögnek körülöttük, minden zümmög, repül ... És már arra számítok, hogy hány zamatos málna lesz ebben az évben. De természetesen nem ilyen lesz a születése, segítségre van szüksége a felső öltözködés hozzáadásával.
Ma megosztom veletek a málna etetésére vonatkozó receptjeimet virágzás és bogyósodás idején, amelyek segítenek abban, hogy jó termést kapjak a nagy és édes bogyókból.
Hogyan kell etetni a málnát virágzás és bogyósodás idején?
A málna virágzás utáni öntözése a szezon első. Ezért fontos, hogy ne hagyja ki és időben adja meg.
1. Szokásos biztonságos megoldás a málna etetése csirkemellel. Inkább ezt a bizonyos trágyatípust kedvelem, mert megfizethető (akár boltban is megvásárolható) és a "leggazdagabb". Megfelelő mennyiségű nitrogént, káliumot és foszfort tartalmaz. 1 liter ürüléket veszünk egy vödör vízbe, néhány napig hagyjuk, 1: 3 arányban hígítjuk és öntözzük a málnát.
2. Egy másik jó táplálkozási lehetőség a zöld infúzió. Ideális esetben csalánnal. Nagy mennyiségű káliumot tartalmaz, amely pontosan a bogyók ízéhez és nagy termésükhöz szükséges. Az infúzióval történő öntözés után néhány nap múlva a talaj hamuival megszórható (1 pohár négyzetméternyi talajon): megadja a szükséges káliumot, foszfort és kalciumot. Etetés előtt öntheti a hamut a zöld infúzióba.
Egyébként hasznos málnát mulcsozni a zöld infúzióból megmaradt tortával. A megmaradt tápanyagok a talajba kerülnek, a talaj nem melegszik át és nem szárad ki, a málna nem fog benőni gyomokkal.
3. Ha inkább ásványi műtrágyákat használ, előnyben részesítse a nitroammofoskot. Kevesebb a felhajtás vele: nem kell semmit keverni. De a növényeket ugyanazokkal a hasznos elemekkel látja el. 2 evőkanál nitroammophoska-t feloldunk egy vödör vízben, és ráöntjük a málnára.
4. Ebben az időben nagyon hasznos a málnát kálium-humáttal etetni. Elősegíti a buja virágzást, serkenti a növekedést, növeli a hozamot, növeli a bogyókban lévő szacharóz mennyiségét, így édesebbé teszi őket, és segít megbirkózni a peszticidek és egyéb vegyszerek által okozott stresszel. Egyszóval nagyon hasznos és hatékony műtrágya a málnához! Oldjunk fel 50 ml humátot 10 liter vízben és öntözzük meg a bokrokat. A lombos öntet ugyanolyan összetételű lehet, csak ezt akkor kell megtenni, amikor a málna már elkezdett bogyókat képezni. Ha egy pohár hamut is adunk az összetételhez, akkor teljes értékű kálium-foszfor-műtrágyát kapunk, amely most minden eddiginél jobban hasznos lesz!
5. A lombkezelésekről folytatott beszélgetést folytatva elmondom, hogy a virágzási időszak közepette a málnát vízzel és mézzel lehet permetezni a méhek vonzására. Jobb, ha ebben a szakaszban nem használunk kémiai anyagokat, hogy ne riasszuk el a rovarokat. Ha olyan készítményeket használ, mint a "petefészek" vagy a "Bud", gondosan kövesse az utasításokat, hogy ne károsítsa a növényeket.
6. Amint az aktív virágzási folyamat véget ér, és a málna elkezdi kötni a bogyókat, permetezze a bokrokat bórsavval (2 gramm / 10 liter víz). A petefészkek nem fognak repülni, ami azt jelenti, hogy a termés gazdagabb lesz.
7. A bór aktív virágzáskor adható hozzá, de a talajon keresztül. Ebben az esetben jódot adhatunk a felső kötéshez a talaj fertőtlenítésére, a kálium-permanganátot pedig a talaj mangánnal és káliummal való telítéséhez. 10 liter vízhez 30 csepp jódot, 3 gramm kálium-permanganátot, 2 gramm bórsavat veszünk. Öntsük a málnát a gyökérhez a kompozícióval.
Mit lehet mi kombinálni? Válasszon egyet az 1-4 pont közül, a virágzás kezdetén édesítse meg a bokrokat édesvízzel, majd használja a 6. vagy a 7. receptet. És lédús, édes és nagy málnád lesz!