https://zen.yandex.ru/media/id/5e369a3a5b4a3e23cf8245c1/dlia-krepkih-kochanov-i-aktivnogo-rosta-kak-pravilno-podkormit-kapustu-i-opredelit-chego-ei-ne-hvataet-60ad376dba3aa43943b46f65
Május 26
Az öltözködés témája ma nagyon aktuális, mert most aktívan ültetik a palántákat az ágyakba. Valaki már megtette ezt, valakit nem engednek az időjárási körülmények. Ez utóbbi esetben is szükséges azonban az összes szükséges műtrágya előkészítése. Ezért azt javaslom, hogy ismerkedjen meg azokkal az öntetekkel, amelyeknek köszönhetően aktiválni lehet a fehér káposzta növekedését, hogy a jövőben erős, jó minőségű káposztafejeket kapjon.
Honnan tudja, hogy a káposzta táplálékra szorul-e?
A műtrágyákkal nem mindig lehet jó eredményt elérni. Néha rajtuk keresztül pont az ellenkező hatást érhetik el, mert egyik vagy másik elem túlteljesítése nem a legjobb eredményhez vezet.
Általánosságban elmondható, hogy a káposzta fékezett állapotával és gyenge növekedésével jelzi a cselekvést.
Más szempontok önmagukban nem kevesebbet mondhatnak:
A barna foltok a kálium hiányát jelzik az aljzatban.
Ha a levelek száradni kezdenek, vagy már teljesen kiszáradnak, az azt jelenti, hogy a növényben nagyon hiányzik a foszfor.
A növekedés szuszpenziója és a levéllemezek megvilágosodása nitrogénhiányra utal.
Ezen tünetek alapján pedig könnyen elkészítheti a káposzta megfelelő étrendjét.
Mit kell használni a káposzta palántáihoz?
A fiatal növények számára optimálisabb azokat a készítményeket használni, amelyeket az üzletek választéka kínál. Itt van egy nagyon jó összetevők listája az etetési megoldás elkészítéséhez:
SZUPERFOSZFÁT 4 + KALÁCIUM-SZULFÁT 2 G + AMMONIA-NITRÁT 2 G + VÍZ 1L
Ez a mennyiség körülbelül 50 darabra elegendő.
Hogyan lehet megtermékenyíteni az ágyásokba ültetés után?
Sok múlik az érési perióduson. Tehát a korai érés kapcsán érdemes időt biztosítani az összes szükséges anyaggal. A késői fajták öntetének mennyisége nagyobb, mert a káposzta feje sokkal tovább érik.
Itt van egy hozzávetőleges séma a korai káposzta etetéséhez:
1 alkalommal - a kimutatás pillanatától számított 2-3 hét elteltével nyílt terepen, lehetőleg nitrogéntartalmú készítményekkel. A karbamidot nagyon hatékonynak tekintik.
2 alkalommal - 15-20 nap után. Ebben az időszakban történő felhasználáshoz jobb trágyával vagy élesztővel etetni.
3-szor - ha üvegházban nő, pár héttel a betakarítás előtt. A hamu és a kálium megteszi.
A késői káposzta szempontjából minden gyakorlatilag ugyanaz, csak az öntet mennyisége nő 4-5-re. Ebben az esetben a műtrágya típusát váltogatni kell.
Hogyan etessünk?
A nagyobb kényelem érdekében bemutatok egy táblázatot, ahol meg van írva az elérni kívánt eredmény és az elérés módja.
De a legfontosabb az, hogy ne felejtsük el, hogy a betakarítás idejére csökkenteni kell a nitrogén mennyiségét, mert ez provokálja a nitritek felhalmozódását a káposzta fejében, és ennek következtében az utóbbi megreped.
Népi módszerek
A káposzta megtermékenyítésére szolgáló népi gyógymódok közül használhatja:
Egy darab kréta. 1 pohár - 10 liter víz, kiegészítheti 1 gyufásdoboz karbamiddal is a kalcium jobb felszívódása érdekében. Egy bokor körülbelül 1 liter oldat. Alkalmas tavaszi használatra.
Élesztő. 2 csomag egy vödör vízben, hagyjuk állni néhány órán át, majd öntsük a káposztát 1 liter / növény sebességgel.
Bórsav. Lombkötésként használják. Elkészítéséhez oldjon fel 1 evőkanál vizet. anyagok.
Szódabikarbóna. Elsősorban érett növényeknél használják, mert segíti őket a káposztafejek jó állapotban tartásában. Használat előtt 20 g szódát fel kell oldani egy vödör vízben, majd a gyökér alá kell önteni.