A terv nem működött a végéig, de a szerkezet egy része megmaradt. Szeretik megmutatni a turistáknak és a vendégeknek, és titokzatosan mosolyognak, beszélve a hatalomról.
De szinte senki sem tudja, hogy Indiának is megvan a maga "Nagy Fala". A nagy indiai fal.
Fotó a https://masterok.livejournal.com/2459078.html webhelyről
"A kínai Nagy Fal". Az ókorban "Mewar szemének" (a halál őrének) hívták. A legrégebbi és a második leghosszabb folytonos a bolygón. És körülveszi a Kumbhalgarh erődöt, amely Udaipurtól 84 km-re északra, a nyugat-indiai Rajasthan államban található.
Az erődöt tizenhárom hegycsúcs veszi körül, és a 15. század során a Maharana Kumbha Rajput sebével épült. A teljes kerület mentén a Kumbalgarh erődöt egy fal veszi körül, hihetetlenül hatalmas és hatalmas, különösen annak idején. Igen, és nagyon szép!
Fotó a https://topwar.ru/116395-kumbhalgarh-fort-kumbhal-velikaya-indiyskaya-stena.html webhelyről
Így néz ki egy bástyákkal ellátott fal. 700 ilyen bástya van rajta, hossza meghaladja a 36 km-t.
Hat lovas könnyedén haladhatott el egyszerre ezen a falon. Bal oldalon egy szilárd sziklából faragott templom látható!
Az erőd hosszú évekig nem volt elérhető az ellenségek számára, és csak egyszer, ivóvíz hiánya miatt, Akbar mogul császár csapatai vették át.
Egyébként a bástyákat speciálisan úgy készítették el, hogy lehetetlen volt a falhoz lépcsőket rögzíteni.
Fotó a https://topwar.ru/116395-kumbhalgarh-fort-kumbhal-velikaya-indiyskaya-stena.html webhelyről
Gondoljunk most egy kicsit arra a tényre, hogy sok óriási fal van, amelyet nagy uralkodók építettek földbirtokaik védelmére.
De egy ilyen nagy védőfal építése egyetlen erőd körül valóban hallatlan és egyedülálló esemény. És a világűrből érkező idegenek, ősi hiperboreák és szlávok nélkül vándorolt.
Az indiaiak megépíthették ... elvették és megépítették. Bár emlékeztetünk arra, hogy Indiában mindig sem voltak ideális feltételek a nagy létesítmények építéséhez - forró, fülledt, mérgező kígyók másznak, és még a rovarok is harapnak.
De az indiaiak elvették és megépítették. És most ezt az építészeti emléket méltatlanul elfelejtették - emlékeznek a kínai nagy falra, de mindenki megfeledkezett a nagy indiai falról.