Május 8
Nos, eljött az ideje annak, hogy a magokat először vetjük a földbe. A sárgarépa nyitja meg Szverdlovszk régiónkban a talajba vetõ növényt. Sokat olvastam a sárgarépamagok földbe temetéséről gézzsákokban, a magok fagyasztásáról és forrásban lévő vízzel való ömlesztéséről. És mindig csak egy kérdésem van. Miért csinálod ezt? A sárgarépa tökéletesen megnő, ha száraz magvakkal vetik közvetlenül a földbe, mindenféle kezelés és "tamburinnal való tánc" nélkül. Csak mindent az elméd szerint kell tennie, akkor nem kell kitalálnia semmit.
Üdvözlet Önöknek, kedves nyári lakosok, kertészek és teherautó-gazdák! Remélem, hogy ebben az évben minden zökkenőmentesen fog menni, és a hátunk nem hagy cserben.
Idén a Queen of Autumn from Search bevált és imádott fajtája mellett még két sárgarépafajtát kell tesztelnem. Ezek a gyermekek sárgarépája, amely Sedekből származik - korai érésű, magas cukortartalommal. Tökéletesnek kell lennie a bébiételek számára. Nekem igazából nincs szükségem ilyen sárgarépára, ezért csak a teszt kedvéért vetem el. De Sentyabrin szibériai kertből származó sárgarépájával kapcsolatban nézeteim vannak és nagy reményeket fűzök hozzá. Nagyon szükségem van egy jól megtartó sárgarépafajtára.
És bár az ősz királynője mindig velünk van az új szüretig, még mindig vannak gyenge pontjai és tárolási hibái. De Sentyabrinának kiváló tartási minőséggel kell rendelkeznie. Ellenőrizzük a gyakorlatban.
Mindig megpróbálok répát vetni május 10-15-ig. Nem véletlenül választom ezeket a feltételeket. A sárgarépa 100-120 napon belül teljesen készen áll a betakarításra a csírázás után. A tárolásra szánt sárgarépára gondolok. A betakarítást általában szeptember közepén végzik.
Csak friss magokat veszek, amelyeket idén vettem. Ha valami marad a vetés után, soha nem hagyom el, a sárgarépa rosszabbul jelenik meg egy évvel a csomag felbontása után, ellenőrizték.
Life hack: annak érdekében, hogy az ágyak széle egyenletes legyen, meghúzom a szalagot a csapokon, és átjárókat ások rajta, pontosan kiderül, és az ágyak nem mozdulnak sehova. Kevesebb időt fordítanak az ágyak díszítésére.
Az ágyak előkészítése
Tavaly kétféleképpen próbáltam répát vetni, barázdákat készíteni az ágyak mentén és azokon. Mindkét esetben a sárgarépa egyformán jól nőtt, de nekem tetszett az út közbeni sárgarépa-termesztés módja, mert könnyebb a sárgarépát feldolgozni, az egész sor a szemem előtt van, azonnal láthatja, hova soványítson és mit a gyökerek közötti távolság. És a sárgarépa betakarítása is könnyebb és kényelmesebb.
Balra - át, jobbra - végig
Az ágyak szélessége körülbelül 90 cm, ezért kényelmes kezelni, és a kezek nyugodtan elérik a gerinc közepét. A sorok közötti távolság 20 cm, összesen 4 sort kapunk. A széleken és a közepén pedig a sárgarépa ugyanolyan nagyra nő, nem látok különbséget és értelmét abban, hogy kisebbek legyenek az ágyak. Igyekszem racionálisan elkölteni a helyet.
A sárgarépát egyszerre több magot vetem halomban barázdákba, egyenlő, 5 cm távolságra.Ez elegendő nagy gyökérnövények termesztéséhez. Hígításkor nem kell tartani és kiszámítani a távolságot, csak eltávolítom a felesleges hajtásokat, így egyet hagyva a legerősebbnek.
A sárgarépát csírázásig lefedjük
Vetés után a magokat földréteggel megszórom, tenyereimmel tömörítem a terményeket, mintha csapkodnék, úgy, hogy a magok sűrűen érintkezzenek a talajjal . Fontos, hogy a sárgarépa gyorsabban csírázzon. Csak öntözőkannából öntözök, nehogy elmosódjanak a barázdák, és feltétlenül fedje le nem szőtt anyaggal (spunbond) . Az anyagot az oldalára nyomom, hogy ne fújja el a szél. A kerületen általában több tégla van.
A módszer előnyei:
Pozitív hőmérséklet marad a talaj felszínén. Ez felgyorsítja a mag csírázását.
A föld nem szárad ki, mindig kissé nedves marad. Ez elősegíti a jobb csírázást.
A szél nem fújja fel az újonnan ásott földet, és ennek megfelelően nem fújja ki a föld néhány magját. És a szél hazánkban az utóbbi időben nagyon erős és gyakori.
Az anyag alatt a sárgarépa megbízhatóan védett az állatoktól és a madaraktól, amelyek valamilyen okból nagyon szeretnek frissen ásott ágyakon járni, széttépni a növényeket vagy elmélyíteni a magokat.
A sárgarépa, mivel az anyagon van, gyorsabban növekszik, több éve tesztelték. Ha a korábbi palánták csak két hét múlva jelentek meg, akkor fedett idő alatt az idő harmadával csökken. A palánták pedig egyenletesek, kopasz foltok nélkül. A sárgarépa teljesen kihajt.
Sárgarépa betakarítás 2020.
Amint a hajtások megjelennek, eltávolítom az anyagot, és ha szükséges, a fiatal növényeket megöntözöm az öntözőkannából. Fontos, hogy ne tegyük túlzásba az anyagot, különben a gyomok gyorsan növekedni és dühöngeni kezdenek.
Nem dolgozom fel és nem etetem a sárgarépát. Általában burgonya után vetem, a talaj termékenysége az egész évszakra elegendő. Igen, minden évben helyenként cserélem az ágyakat, megpróbálom megfigyelni a vetésforgót, legalábbis a minimumra. A sárgarépát mindig hagymához vetem. Azt mondják, hogy a sárgarépa elriasztja a hagymás legyeket, a hagyma pedig a répa legyeket, de ez a kártevő kis mennyiségben mindig betakarításkor találkozik velem. Nem látok semmi kritikusat, ezért nem kezelem a kártevőket.
Ha sárgarépát etet, akkor kerülje a szerves trágyázást és a magas nitrogéntartalmú műtrágyákat, a sárgarépa ezt nem szereti. A nitrogénben gazdag talajokon esetlen, elágazó és íztelen. Szeretjük a sima és édes sárgarépát. Ez a kedvenc zöldségünk, és minden időben ugyanolyan jól terem. Ezért értékeljük.