Ebben lehet segítségünkre néhány növény.
Ha már úgy vettük meg a házat, hogy a kert be van ültetve, vizsgáljuk meg a növényeket, és máris megtudtatjuk a föld összetételét anélkül, hogy ásóhoz nyúlnánk.
Csalán:
Ahol a csalán megél ott nitrogénben és vasban is gazdag a talaj. Ha kertünkben dúsan nő a csalán biztosak lehetünk benne, hogy van elég tápanyag, sőt abban is, hogy ezt a talajt már trágyázták.
Tyúkhúr:
Bükköny:
A bükkönyfajok a pillangós virágúak családjába tartoznak. Ahol ezek a növények megélnek, ott a talaj gazdag a nitrogénben, mert megkötik azt a talajban. Akár zöldtrágyaként is felhasználhatjuk és beleforgathatjuk a talajba.
Lucerna:
Rododendron:
Ha kertünkben jól érzik magukat a rododendronok és a hanga félék, akkor a termőföld savanyú. Ebben a földbe nem él meg minden növény, de azért kérdezzünk rá az előző tulajtól hátha csak kicserélte a talajt egy részen a kertben.
Szegfű:
Napvirág:
A napvirág jól viseli a száraz homokos talajt, ám az ilyen talajon kevés növény él meg, így érdemes átgondolni az ültetést.
Martilapu:
A martilapu jelenléte a nehéz talajt jelzi, az ilyen talajt ültetés előtt érdemes jó alaposan felásni és fellazítani, mert a növények nem tudnak benne fejlődni.
Zsurlók:
A zsurló kedveli a nedves kissé mocsaras területeket, így ha ilyen növényt látunk, a kertben biztosak lehetünk benne hogy ez a talajvízzel telített.
Kakukkfű:
Ez az illatos kis fűszernövény jól viseli a száraz homokos talajt, ahol megél ott vagy semleges kémhatású vagy meszes a talaj. Itt is fontos megnézni milyen növényt ültetünk be.